امروز چهار شنبه 28 شهریور 1397
English
همایش ملی علمی- فرهنگی خلیج فارس برگزار می شود
دوازدهمین همایش ملی علمی - فرهنگی خلیج فارس در محورهایي چون: بررسی ابعاد سیاسی، راهبردي و ژئوپلتيك خلیج فارس، بررسی فرهنگ، هنر و معماری خلیج فارس، راهكارهاي همكاري بين المللي كشورهاي حاشيه خليج فارس، راهكارهای كاهش خطرات زيست محيطي خليج فارس، بازاريابي گردشگری در ابعاد ملی حوزه خليج فارس برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران(istta)، رحیم یعقوب زاده رئيس مركز گردشگري علمي – فرهنگي دانشجويان ايران از برگزاری دوازدهمين همايش ملی علمي - فرهنگي خلیج فارس خبر داد و گفت خلیج فارس یک منطقه استراتژیک در جهان است که در طول تاريخ همواره جايگاه ويژه اي داشته است چرا که این منطقه به دلیل دارا بودن ذخایر عظیم نفت و گاز و قرار داشتن تنگه هرمز در آن از اهمیت ویژه ای از لحاظ امنیتی، اقتصادی و سیاسی برخوردار است. اين پهنه آبي مهم كه 2500 سال پيش نیز به نام دریای پارس خوانده مي شد، از سوابق تاريخي، جغرافيايي، فرهنگ و تمدن غني برخوردار است كه در كنار نقش اقتصادي آن به ويژه در تأمين انرژي جهان، از نظر جنبه هاي مختلف سیاسی، فرهنگي، اجتماعي و گردشگری دارای اهمیت است.
يعقوب زاده اظهار داشت این همایش با هدف پاسداشت نام و معرفي عالمانه مزيت هاي فرهنگي، سياسي، اقتصادي و گردشگري منطقه خليج فارس با رویکردی کاربردی برگزار می شود.
وی بیان کرد نظر به تجربه برگزاری یازده دوره همایش ملی و تولید محتواي مرتبط با منطقه خلیج فارس به ویژه از منظر فرهنگی، اجتماعي و جاذبه های گردشگری، نیازمند مشارکت و حضور فعالانه صاحب نظران و دانشجویان متخصص و علاقمند به این حوزه می باشد. بر این اساس در اردیبهشت ماه سال آینده همزمان با روز ملی خلیج فارس دوازدهمین دوره همایش ملی علمی و فرهنگی خلیج فارس برگزار خواهد شد.
رحیم یعقوب زاده گفت: این همایش با مشارکت سازمان ها و انجمن های علمی، دانشگاه ها و مراکز علمی- تحقیقاتی از سوی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران در محورهایي چون: بررسی ابعاد سیاسی، راهبردي و ژئوپلتيك خلیج فارس، بررسی فرهنگ، هنر و معماری خلیج فارس، راهكارهاي همكاري بين المللي كشورهاي حاشيه خليج فارس، راهكارهای كاهش خطرات زيست محيطي خليج فارس، بازاريابي گردشگری در ابعاد ملی حوزه خليج فارس، توسعه گردشگری خليج فارس؛ فرصت ها، چالش ها و راهبردهای سرمايه گذاري داخلي و خارجی گردشگري خلیج فارس،راهکارهای توسعه اقتصادی و گردشگری خلیج فارس با بهره مندی از توانمندی نخبگان و جوانان، راهکارهای توسعه گردشگری سلامت در منطقه خلیج فارس و ارائه ایده های نو به منظور شناساندن جاذبه های حوزه خلیج فارس برگزار می شود.
علاقمندان می توانند برای ارسال مقالات علمی و فرهنگي خود و همچنین کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از محورهای همایش به سایت  www.persiangulf-co.ir و www.istta.ir مراجعه نمایند. مقالات منتخب در کتاب مجموعه مقالات همایش منتشر خواهد شد و به نویسندگان مقالات پذیرفته شده گواهی پذیرش اهدا می شود.